Hovory prijímame v pracovný deň do 17:00

Personálna agentúra

Personálna agentúra hrá v súčasnosti veľmi dôležitú úlohu na trhu práce. Vedeli ste, že veľa firiem využíva len jej služby a o ponuke niektorých spoločností sa teda nemôžete dozvedieť inak než prostredníctvom agentúry?

Personálna agentúra sa stretáva s dvoma skupinami klientov - na jednej strane ide o kandidátov, ktorí hľadajú zamestnanie, a na strane druhej ide o firmy, ktoré hľadajú vhodných zamestnancov do svojej spoločnosti. V každom prípade však personálnej agentúre ide o spokojnosť na oboch stranách. Finančné prostriedky získava agentúra od spoločnosti, ktorej nájde nových zamestnancov, takže pre kandidátov sú jej služby úplne bezplatné.

Ako prebieha výberový proces:

  • Podľa konkrétnych požiadaviek spoločnosti, ktorá hľadá nového zamestnanca, VIALINE inzeruje pracovnú ponuku nielen na svojej internetovej stránke, ale aj na viacerých špecializovaných pracovných portáloch. Ľudia reagujú na ponuku zaslaním svojho profesijného životopisu. Personálna agentúra využíva mnohé kanály na hľadanie talentov na pracovnom trhu - či už sú to on-line médiá a sociálne siete alebo priame vyhľadávanie či oslovovanie kandidátov.

  • Pokiaľ kandidát spĺňa požiadavky zamestnávateľa, prebieha tzv. predselekcia, čo zahŕňa telefonický rozhovor, počas ktorého personalista kontaktuje potenciálnych kandidátov a v krátkom rozhovore prezistí ich komunikačné či jazykové schopnosti. Vybraní kandidáti sú následne pozvaní na osobný pohovor do agentúry.
  • Kandidát môže byť občas vyzvaný preukázať svoje kompetencie, a to viacerými spôsobmi (napr. písomný jazykový test či psychometrický on-line test, krátka prezentácia, skupinové assessment centrum).
  • V prípade, že kandidát preukáže všetky kompetencie, ktoré vyžaduje zadávateľ pracovnej pozície, je odporučený na pohovor u zamestnávateľa - konkrétnej firmy.
  • Pred absolvovaním pohovoru v spoločnosti osobný konzultant upozorní kandidáta na veci, na ktoré si má dávať pozor, odporučí mu preštudovať si základné rady pred pracovným pohovorom. Nasleduje osobné interview u reálneho zamestnávateľa.
  • Po úspešnom absolvovaní všetkých predošlých fáz prichádza ponuka na podpísanie pracovnej zmluvy.
  • S personalistami našej spoločnosti sú kandidáti v kontakte počas celého výberového procesu, takže je im poskytnutá stála spätná väzba o úspešnosti/neúspešnosti pri výberovom konaní. V prípade neúspechu je človek jasne informovaný o dôvodoch a prípadných chybách, ktorých sa dopustil, a ktorým sa treba v budúcnosti vyvarovať.
  • Kandidáti by mali na nové ponuky zamestnania reagovať opätovným zaslaním životopisu alebo pripomenutím sa svojmu osobnému konzultantovi.
  • Ak hľadáte prácu, pozrite sa našu ponuku stálych zamestnaní či brigád. Ak si nie ste istí, či má naozaj zmysel hľadať prácu cez agentúru, prečítajte si článok 10 dôvodov, prečo si hľadať prácu cez personálnu agentúru.

Pracovné ponuky

VIALINE vám pravidelne ponúka voľné pozície na základe požiadaviek a očakávaní našich klientov po celom Slovensku a v zahraničí.

NA PRACOVNÝCH PONUKÁCH PRACUJEME!

Ak hľadáte stabilné zamestnanie, zaregistrujte sa u nás a nezmeškajte žiadne novinky!